Εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό πλεονέκτημα Αυλίδα - Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 2-3

Σε ένα  παιχνίδι που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον των φίλων του ποδοσφαίρου που το παρακολούθησαν ο Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου εκμεταλλευόμενος το αριθμητικό πλεονέκτημα που είχε από το ξεκίνημα του Β' ημιχρόνου νίκησε την Αυλίδα με 3-2 και πέρασε στον δεύτερο γύρο του κυπέλλου Εύβοιας.
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 10' με τον Ντασιώτη που έκανε το 1-0 αλλά στο 20' οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Βαβουλιώτη σε 1-1 και πήραν κεφάλι στο σκορ με τον Μπαλάνο 1-2 στο 30'.
Η Αυλίδα αντέδρασε άμεσα και έφτασε στην ισοφάριση 2-2 πάλι με τον Ντασιώτη στο 39'.
Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου αποβλήθηκε ο Μάλιαρης για τους γηπεδούχους κάτι που εκμεταλλεύτηκαν οι φιλοξενούμενοι και πέτυχαν το τελικό 2-3 στο 58' με σκόρερ πάλι τον Μπαλάνο.

Διαιτητές: Γκάτσος, Αργύρης - Γάτος