Κέρδισε και παρέμεινε στην κορυφή ο Ηρακλής 3-0 τον Παντριαδικό

Νίκη που τον κρατάει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της α' κατηγορίας της Εύβοιας πέτυχε ο Ηρακλής Ψαχνών επικρατώντας στο τοπικό ντέρμπι του Παντριαδικού με  3-0.

Στο 25' ο Σταματάκος σε τετ α τετ νικήθηκε από τον τερματοφύλακα του Παντριαδικού Τζαβάρα.
Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι στάθηκαν καλά αμυντικά κρατώντας το μηδέν στην εστία τους.

Με το καλημέρα του δευτέρου ημιχρόνου οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Μαναρίτσα και στο 55΄ ο Σταματάκος με εύστοχο χτύπημα πέναλτι έκανε το 2-0.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Ζουλιώτης με ωραίο σουτ στο 75'.

Ηρακλής Ψαχνών (Θανάσης Μεθενίτης): Μπιμπάι, Ζουλιώτης, Τσατσαρώνης, Μπαλόζι, Ρεπετσάς, Τσολάκος (14′ Σπανός λ.τ.), Σταματάκος, Γκαράνης, Μαναρίτσας (62′ Γκάβαλης), Π.Δ. Σκριβάνος (74′ Στεργίου), Μήτρου (58′ Π.Λ. Σκριβάνος).

Παντριαδικός (Βασίλης Τσιμιχόδημος): Τζαβάρας, Κοροβέσης, Κικίδης, Γκρινιάρης, Ξυφαράς, Γούναρης (80′ Νεσίμι), Ματράκας (80′ Χρόνης), Πασάι, Μπαϊμπάκης (58′ Χασανλάρι), Λούρος, Πατερίτσας (74′ Μυτάκης)