ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΥΒΟΙΑΣ: Ο Λάμπρου έλυσε τον γόρδιο δεσμό και Δροσιά - Πολιτικά 3-2

Ένα ωραίο παιχνίδι έγινε στο Βαθύ στο γήπεδο"Γιώργος Σοφός" απέναντι στον ΑΠΚΟ  Δροσιάς (τυπικά γηπεδούχος) και τον ΠΑΟ Πολιτικών που έληξε με νικητή τον πρώτο με σκορ 3-2.

Το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο στο πρώτο ημίχρονο έχασε δύο τρεις ευκαιρίες η Δροσιά όπου έβαλε τα δύο πρώτα γκολ.

Στο 8' κέρδισε πέναλτι η Δροσιά κ ο Βαρσαμάς έκανε το 1-0.

Στο 10'ο Μπιτσος ισοφάρισε σε 1-1 για τα Πολιτικά.

Στο 39' ο Ελευθερίου Χ. έκανε το 2-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο τα Πολιτικά μπήκαν ποιο δυνατά και στο 55' κέρδισαν νέο πέναλτι με εκτελεστή τον 37 χρόνο Μήτρου έκανε το 2-2.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε  στο 74' ο  Γιάννης Λάμπρου λύνοντας τον γόρδιο δεσμό για την Δροσιά κάνοντας το  3-2.

Διαιτητές: Κασομούλης ,  Σιμιτζης - Μπακατσελος.

ΑΠΚΟ ΔΡΟΣΙΑΣ (Γιώργος Λάμπρου): Σωτηρόπουλος, Διοκμετζίδης, Τζίδρας, Κουτσαυλής (46′ Άλκο), Δεληγιάννης, Αυλωνίτης, Ζουρμπουλής (75′ Σουλιωτάκης), Γερογιάννης (46′ Ζαχαράκης), Λάμπρου (90’+1′ Α. Ελευθερίου), Βαρσαμάς (87′ Φρυγανάς), Χ. Ελευθερίου.

ΠΑΟ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ (Αντώνης Μπισμπικόπουλος): Μαραγκός, Λάζαρης, Μάτιας, Τ. Καρκαλής, Ι. Μπίτζος, Ρόγκας, Καραμπέτσος, Φωτεινός, Σ. Μπίτζος, Μήτρου, Νεσίμι (77′ Μαύρος), Χρυσικός (64′ Καρλατήρας).