Ολική ανατροπή το Μαντούδι

Νίκη με ανατροπή  πέτυχε η ομάδα  του Μαντουδίου όπου βρέθηκε  πίσω στο σκορ  στο πρώτο  ημίχρονο (0-1). Οι παίχτες  του Τάκη Σπυρόπουλου μπήκαν  αποφασισμένοι  να γυρίσουν  το παιχνίδι στο δεύτερο  ημίχρονο  και με πρωταγωνιστή  για  αλλη Μια φορά  τον Ζουζουλη (πέτυχε  δύο γκολ  και σήμερα) επικράτησε  του αξιόμαχο Σταυρού  με  3-1.

Στο 2' ο Μαναριτσας μονοκοματο  σουτ άουτ  πρώτη Καλή επίσκεψη  των γηπεδούχων  στην εστια

.Στο7'σουτ του χασαπιδη  κόντρα σε αμυντικό  κόρνερ  για το Σταυρό

Στο 8' σουτ του Ζουζουλη μπλόκαρε ο Σαμαράς ο οποίος  ήταν από τούς  κορυφαίους  για τους  φιλοξενουμενους.

Στο 11' σουτ του Μαναριτσα  έδιωξε  ο Σαμαράς  σωτήρια

Στο 14' εξ επαφής Ο Μουτουσιδης μπλόκαρε  ο Αλατζας

Στο 16' Ζουζουλης  τετ Α τετ  έδιωξε ο Σαμαράς

Στο 20' σουτ του Τζαμιχα αουτ

Στο 27' ο Τζαμιχας  βρήκε  μέ ωραία  κάθετη  τον Μουτουσιδη  ο οποίος με εξωτερικό  σουτ άνοιξε  το σκορ  για τους φιλοξενούμενους 0-1

Στο 40' Χατζηαντωνιου ωραίο σουτ ελάχιστα άουτ από την εστία  του Αλατζα

Στο 55' σουτ του  Βούλγαρη αουτ

Στο 60 ' πέναλτι  κέρδισαν οι γηπεδούχοι  όταν αμυντικός  του Σταυρού βρήκε την μπάλα με το χέρι  το πέναλτι  μετέτρεψε  σε γκολ ο Ζουζουλης  1-1

Στο 61' Ζουζουλης  με εξαιρετικό  πλασέ δοκάρι  και μέσα   έκανε το  2-1

Στο 70' ωραίο  σουτ του Ντεγιαννη έδιωξε  εντυπωσιακά  Ο Σαμαράς    σε κόρνερ

Στο 77' εξαιρετική  μπαλιά  του Ζουζουλη  στον τσουμαρη σουτ του οποίου  βρήκε  το οριζόντιο  δοκάρι

Στο 79' Μαναριτσας με πλασέ  από κοντά  3-1 που ήτα και το τελικό αποτέλεσμα.

Μετά το τέλος του αγώνα ο Προπονητής των γηπεδούχων Τάκης Σπυρόπουλος δήλωσε στο eviagoal "Συγχαρητήρια  στους παίχτες  μου που παρόλα  τα προβλήματα κατέθεσαν  ψυχή  και πήραν αυτό  το παιχνίδι "

Αναγ. Μαντουδίου. (Τάκης Σπυρόπουλος): Αλατζάς, Λιάκος, Μορφούλης (46' Ντεγιάννης), Καλλίτσης, Βούλγαρης, Καντζούρας, Κουβούσης, Μαναρίτσας, Ζουζουλής, Στεργίου, Τσούμαρης.

Σταυρός. (Αγγ. Βογιατζής): Σαμαράς, Γκίκας (35' Ταψής), Χασαπίδης, Βογιατζής, Μολές, Χατζηαντωνίου, Χασαπίδης, Σπανός, Σκριβάνος, Μουτουσίδης, Τζαμίχας.