Ταμυναϊκός -Ελλήσποντος λευκή ισοπαλία

Ο Ταμυναϊκός παραχώρησε ισοπαλία στο Τσαρπάλειο απέναντι στον αξιόμαχο Ελλήσποντο 0-0.
Με τους γηπεδούχους να έχουν τον έλεγχο του αγώνα κύλησε το πρώτο ημίχρονο, αλλά να μην μπορούν να απειλήσουν την καλά στημένη αμυντική γραμμή του Ελλήσποντου. Από την άλλη πλευρά ο Ελλήσποντος πρόσεξε να νώτα του και κατάφερε να κρατήσει τους γηπεδούχους μακριά από τη εστία του. Έτσι κύλησε το πρώτο μέρος που βρήκε τις δυο ομάδες ισόπαλες χωρίς γκολ 0-0.

Στην επανάληψη ο Ταμυναϊκός είχε την καθολική υπεροχή αλλά ο Ελλήσποντος την εξαιρετική αμυντική τακτική.

Στο 63' οι γηπεδούχοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία όταν κεφαλιά του Ζαχαρόπουλου έδιωξε εντυπωσιακά ο γκολκίπερ του Ελλήσποντου.

Νέα ευκαιρία για τον Ταμυναϊκό στο 71'σε πλασέ του Σταματούκου που έφυγε ελάχιστα άουτ.

Το τελικό σφύριγμα βρήκε τις δυο ομάδες ισόπαλες να μοιράζονται τους βαθμούς.

Ταμυναϊκός. (Βαγ. Ντόβολης): Κότσαρης, Δήμου, Μαντζουρανάκης, Μπελίτσος, Φωτιάς, Ντόβολης, Πόγκας, Ζαχαρόπουλος, Μπράχα, Κανάνι, Κονόμι. (Κιάτος, Κελάι, Σταματούκος, Μπασινάς, Αναστασίου, Γλυκός, Ποδαράς).

Ελλήσποντος. (Ν. Ευσταθίου): Κόκκινος, Φιόλα, Ντρέκης, Δέδες, Γκίκας, Γεωργαντόπουλος, Λέκκας, Κατσίμπρας, Ράζος, Καπατσούλιας, Καράι. (Λιάσκος, Τζαφέρος, Δημητρίου, Αναστασιάδης, Βαξεβάνης, Γιαννάκης, Τότσι, Λάμπρου, Μαστραγγελής).