Πεντάσφαιρο το Αυλωνάρι

Το Αυλωνάρι ήταν ο νικητής του γειτονικού ντέρμπι στο γήπεδο Κριεζών όπου επικράτησε του Νηλέα Νεοχωρίου με το ευρύ 5-0 σε ένα αγώνα που οι γηπεδούχοι αντιστάθηκαν μόνο στο πρώτο μέρος. Στο δεύτερο το Αυλωνάρι ήταν καταιγιστικό και σημειώνοντας τέσσερα γκόλ και έκανε το υποτιθέμενο γειτονικό ντέρμπι μονόλογο.

Στο 1' το Αυλωνάρι άνοιξε το σκορ με γκολ που σημείωσε ο Παπαρήγας 0-1, ενώ δυο λεπτά νωρίτερα ο Γλυκός έχασε μοναδική ευκαιρία να ανοίξει αυτός το σκορ.

Ο Νηλέας προσπάθησε στην συνέχεια να αντιδράσει αλλά χωρίς αποτέλεσμα.  Είχε όμως δυο καλές στιγμές στο τέλος του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη το Αυλωνάρι επέβαλε τον ρυθμό του και σημείωσε άλλα τέσσερα γκολ.

Στο 62' ο Τσιάκος διπλασίασε τα τέρματα του Αυλωναρίου 0-2.

Στο 69' ο Μπάρδι σημείωσε το 0-3.

Στο 82' ο Τσιάκος ανέβασε τον δείκτη του σκορ 0-4.

Στο 90' ο Σολάκου ολοκλήρωσε την νίκη του Αυλωναρίου πετυχαίνοντας το τελικό 0-5.

Νηλέας Νεοχωρίου. (Βαγγ. Σταματούκος) Σαμαράς, Μήτρου, σαμαράς Στ, Τσόκας. κότσαρης Κ, Παπακωνσταντίνου, Τούντας, Κέκεης, Σπανός, Τάγκας (67' ΠαπακωνσταντίνουΠ), Ρουμπής (83' Δήμου).

ΑΟ Αυλωναρίου. (Παν. Κοντογιάννης). Κούκης, Μπρεγκανάκου (85' Ζέρβας), Ανδρέου, Ξυράφης, Παπίλας, Ντάϊκο, Παπαρήγας, Σολλάκου, Τσιάκος (85' Καρτελιάς), Γλυκός, Μπάρδι.