Νηλέας Νεοχωρίου - Λήλας Βασιλικού 0-5

Άνετος ο πρωταθλητής του Νότου Λήλας βασιλικού πέρασε από το γήπεδο Κριεζών επικρατώντας του Νηλέα Νεοχωρίου με ευρύ σκορ σε ένα αγώνα όπου οι γηπεδούχοι ήταν ανταγωνιστικοί στο πρώτο μέρος, αλλά στο δεύτερο ήταν εμφανής η κούραση με αποτέλεσμα να υποταχθούν στις ορέξεις του Λήλα που τους φιλοδώρησε με τέσσερα γκολ, στο δεύτερο μέρος.

Ο αγώνας ξεκίνησε μοιρασμένος με σκληρές μονομαχίες και τους γηπεδούχους να είναι ανταγωνιστικοί. Στο 44' ο Λήλας κατάφερε να ανοίξει το σκορ με γκολ, που σημείωσε ο Μαστροκώστας Ν 0-1 που ήταν σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Λήλας ήταν καταιγιστικός και στο 52' διπλασίασε τα τέρματα του με σκόρερ τον Κωνσταντόπουλο 0-2.

Στο55' ο Τεπεκλής ανέβασε τον δείκτη του σκορ 0-3

Στο 64' και πάλι ο Τρεπεκλής σημείωσε το 0-4.

Στο 74' ο Κροκόδειλος ολοκλήρωσε την νίκη του Λήλα σημειώνοντας το τελικό 0-5.

Νηλέας Νεοχωρίου. (Βαγγ. Σταματούκος):Σαμαράς Αθ., Κότσαρης Γ., Παπακωνσταντίνου Πορφ., Τζόκας Ι., Κότσαρης Κων., Παπακωνσταντίνου Αντ., Τούντας Παν., Σπανός Αν., Τάγκας Στ., Ρουμπής Γ., Αναστασίου Παν. ( Μήτρου Στελ., Κότσαρης Παν.)

Λήλας βασιλικού. (Δημ. Αντωνόπουλος): Μητακίδης, Καρβέλας, Μανικιώτης, Μολές, Κατσαούνης, Κωνσταντόπουλος, Τρεπεκλής, Ρωμανός, Γκούμας, Μαστροκώστας Ν, Παναγιώτου.