ΑΠΚΟ Δροσιάς-ΑΕ Ιστιαίας 3-1

Ο ΑΠΚΟ Δροσιάς ήταν ο νικητής στην 29η αγωνιστική της μεγάλης κατηγορίας της Εύβοιας επι της ΑΕ Ιστιαίας με 3-1.

Το σκορ άνοιξε η ομάδα της Δροσιάς στο 6ο κιόλας λεπτό με τον Τσαμούρα να σουτάρει και να βρίσκει στόχο, 1-0, σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν για την ανάπαυλα του πρώτου μέρους.

Τρία λεπτά μετα την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου, ο Αργύρης Μαρνέζος ευστόχησε και έφερε τον αγώνα στα ίσια, 1-1.

Στο 63΄ ο Αγγελάτος ήταν αυτός που από πλάγια θέση διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων, 2-1.

Στη συνέχεια για μια ακόμα φορά ο νεαρός Μαρνέζος έγινε επικίνδυνος και έφτασε κοντά στο γκολ, με τον Ντούκα να προλαβαίνει να διώξει σχεδόν πάνω στην τελική γραμμή του τέρματος.

Το 3-1  που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα, διαμόρφωσε στο 70΄ ο Μανής με πολύ επαγγελτική εκτέλεση γυριστού σουτ.

Διαιτησία: Παπαδόπουλος/Γιδάρη-Ιωάννου Μ.