Κύζικος: Συνεχίζει να προπορεύεται.

Με σκορ 2-1 ο Κύζικος πέρασε από την Κήρινθο και συνεχίζει να είναι με βραχεί κεφαλή μπροστά από τον διώκτη του την ομάδα των Καθενών.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Σκούρο στο 33΄έχοντας τα ηνία του παιχνιδιού στο μεγαλύτερο μέρος του και ένα λεπτό πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου διπλασίασαν το σκορ με τον Καλαμιώτη.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και κατάφεραν να μειώσουν το σκορ με τον Π.Σταματέλο στο 56' δίνοντας νέα μορφή στο ματς όμως παρά τις προσπάθειες τους μέχρι το τέλος το σκορ δεν άλλαξε με τους παίκτες του Δ.Ακριτίδη να φτάνουν στην πολύ σπουδαία νίκη.

Διαιτητές ήταν οι Σιαπλαούρας, Πριόνςας και Σέρρας.

Κήρινθος.(Γιώργος Τσαραμίρσης): Παμφίλης, Κούγκιας, Μπαλατσός, Μόσχου, Θωμάς, Σταμούλος, Καρίτσι, Π. Σταματέλος, Ισαλλάρι, Καστανιώτης (56′ Σταμέλος), Κουτσουφλάκης (73′ Πασβάγκας).

Κύζικος (Δημήτρης Ακριτίδης): Γροντής, Ντρέκης, Κουτουλής, Αδαμόπουλος (65′ Δ. Σπύρου), Ψαρρός, Κοίλιαρης, Ρωμιόπουλος (65′ Νγκέλα), Μπανάσιος, Γ. Σπύρου (89′ Τοκατλίδης), Σκούρος, Καλαμιώτης.